تلاش برای برقراری ارتباط میان دانشگاهیان و سیره حضرت امام(ره) === لرستان نیوز

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره اردوی ملی طریق جاوید هدف ما از برگزاری این اردوها تلاش برای برقراری ارتباط میان دانشگاهیان و سیره حضرت امام(ره) و تشویق آن‌ها به مطالعه پیرامون زندگی شخصی، سیاسی، فکری و فرهنگی امام(ره) است.

 

 مراسم افتتاحیه هشتمین دوره  اردوی طریق جاوید، امروز دوشنبه 4 شهریور با حضور دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، دکتر صالحی امیری رییس کمیته ی المپیک جمهوری اسلامی، رشید جعفرپور رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سیدمحمد هاشمی تروجنی رئیس مرکز امام(ره)، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، محمدعلی گودرزی سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی و جمعی از دانشجویان شرکت‌کننده در این دوره از سراسر کشور، در حرم مطهر حضرت امام(ره) برگزار شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در مراسم افتتاحیه این رویداد گفت: شناخت و تحقق بیانیه گام دوم مرهون شناخت مسیری است که تا کنون طی شده، چرا که گذشته چراغ راه آینده است.

دکترعیسی علیزاده اظهار کرد: گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، کشورمان را وارد مرحله جدیدی از تشکیل تمدن نوین اسلامی کرده است، گام دومی که باید در چارچوب نظریه نظام انقلابی آن را تبیین کرد. مجاهدت و اعتماد به نفس جوانان این مرز و بوم موجبات تحقق حکومت عدل جهانی را هموارتر خواهد ساخت.

وی در ادامه بر ضرورت توجه به نقش‌آفرینی آحاد جوانان و دانشجویان و توجه به آینده و هویت واقعی کشور، تأکید و تصریح کرد:‌ بیانیه گام دوم ضمن بررسی فراز و نشیب‌های چهار دهه تلاش، مسیر حرکت آینده انقلاب اسلامی را روشن و تبیین می‌کند و حرکت به سوی افق روشن، بدون شناخت و بررسی تحولات اجتماعی و فرهنگی ایران در دهه‌های گذشته امکان‌پذیر نیست.

دکترعلیزاده با بیان اینکه تحولات منبعث از نگاه انقلابی و دینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی، با تأکید بر نقش مردم به عنوان سرمایه اصلی و ولی نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است، افزود: ناگفته پیداست ورود به شناخت، تبیین و تعمیق بیانیه و عملیاتی کردن آن، بدون شناخت اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) به ویژه با رویکرد گفتمان درون‌مرزی و فرامرزی ممکن نیست.

وی گفت: ایشان در وصیت‌نامه سیاسی – الهی خود به بالغ بر ۲۳ گروه مختلف توصیه‌هایی دارند که هر کدام به نحوی در آینده جامعه اسلامی و حکومت دینی تأثیرگذار هستند. مجلس، قضات، نیروهای مسلح، روحانیت، روشنفکران، جوانان و نوجوانان و حتی رسانه‌های گروهی و دانشگاهیان از جمله این گروه‌ها هستند. ولی بی‌تردید مردم، نخبگان و جوانان در تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی نقش ویژه و اساسی دارند. در بعد بین‌المللی نیز توجه دادن تمامی ملت‌ها به استکبارستیزی و عزم ملی از مهمترین مؤلفه‌های پیشرفت است.

هدف ما از برگزاری این اردوها تلاش برای برقراری ارتباط میان دانشگاهیان و سیره حضرت امام(ره) و تشویق آن‌ها به مطالعه پیرامون زندگی شخصی، سیاسی، فکری و فرهنگی امام(ره) است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی افزود: کوتاه سخن آنکه شناخت و تحقق بیانیه گام دوم مرهون شناخت مسیری است که تا کنون طی شده است، چرا که گذشته چراغ راه آینده است. علاوه بر اینکه نگارنده بیانیه گام دوم خود، شاگرد و مرید خلف معمار کبیر انقلاب اسلامی است و تأثیر این ارتباط بر مضامین این سند غیر قابل انکار است.

به گفته دکترعیسی علیزاده؛ جهاددانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی، بعد از برگزاری هفت دوره اردوی طریق جاوید توسط مرکز فرهنگی دانشجویی امام(ره)، انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، با هدف بازگشت به گفتمان اصیل و ناب امام(ره) و نقش آن در تحقق بیانیه گام دوم، اقدام به برگزاری هشتمین دوره مذکور در جوار مضجع نورانی آن عزیز کرده است؛ سندی که مخاطب اصلی آن جوانان هستند و تحقق آن نیز توسط جوانان و دانشگاهیان با فراهم ساختن زیرساخت‌های فکری و عملیاتی امکان‌پذیر است.

وی در پایان تاکید کرد: رسیدن به مقصد عالی در زمینه‌های مختلف علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، جز با بازگشت به گفتمان اصیل آن رهبر فرزانه امکان‌پذیر نخواهد بود.

Posts created 23981

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top